g_600_afera02.jpg16.01.2011 roku o godzinie 21, w poznańskim Radio AFERA została nadana audycja poświęcona Skowrońskiemu. . Program prowadził Krzysztof Ranus, natomiast gościem specjalnym był znakomity autor tekstów Andrzej Sobczak, któremu serdecznie dziękuję za przyjęcie mojego zaproszenia do studio. Dla mnie był to zaszczyt współprowadzić audycję właśnie z Nim. Skowrońskiego poznał kilka lat po napisaniu dla niego pierwszych piosenek i dobrze się stało, bo w każdej chwili możemy powrócić  do tych utworów choćby z płyt. Nikomu przez myśl wtedy nie przeszło, że więcej nie będzie wspólnych kompozycji a  napisane w 1987 roku teksty na album "Jak się bawisz?" okazały się ostatnią ich współpracą, a szkoda bo mogło być jeszcze wiele świetnych wspólnych kompozycji...
Myślę, że dokonań Sobczaka przedstawiać nie muszę, gdyż jest to osoba bardzo znana w środowisku muzycznym. Wspomnę tylko, że jest On m.in. autorem tekstów piosenek na płytach np. "Dorosłe dzieci" i "Smak ciszy" grupy TURBO oraz "Przeżyj to sam" zespołu LOMBARD.

Wyjątkowe piosenki, które wspólnie z Andrzejem wybraliśmy do programu, miały na celu przypomnienie słuchaczom utworów Skowrońskiego i Sobczaka z różnego okresu Jego kariery, a także przedstawić Wojtka w świetle innych stylów muzycznych, które nie zawsze związane były z muzyką bluesową.
Andrzej należy do grona ludzi mających bardzo duży wpływ na powstanie tej witryny.

Andrzej wielkie dzięki za przyjęcie zaproszenia i Twoją obecność z nami w studio!!!

Zapraszam do zwiedzenia bazy tekstów Andrzeja Sobczaka.
http://www.teksty.agencja-as.pl